Aditivi u hrani

Lijep pozdrav!
Interesira me više stvari, vi sigurno možete naći odgovor iako je vjerojatno dubljih razmjera. Zanima me prvo, zašto se toliko aditiva stavlja u hranu tj. tko donosi zakon da se mora stavljati? Hrana i prehrambeni proizvodi mogli bi sasvim dovoljno trajati i biti kvalitetniji bez aditiva, zapravo, normalni i zdravi za čovjeka. Tko regulira da se truju djeca kroz slatkiše i najveći apsurd je što se u sol stavlja E536 aditiv zbog zgušnjavanja a sama po sebi ne mora se ništa zgušnjavati li npr krupna sol isto tako.
pa tko je lud? Za zubnu pastu i laži sa flourom koji polagano ali sigurno uništava čovjeka. Zanima me kome se obratiti i preispitati porijeklo donesenih zakona (vjerojatno su na međunarodnoj razini).
Postoji cijelo more predodređenih zakona koji su povezani tvoreći kolo smrti … Jedni truju, drugi liječe, zapravo 90% se izazivaju problemi iz javnih ustanova – državnih jer jedino one mogu kontrolirati i uništavati mase. SLožiti ćete se sa mnom to je sustavno uništavanje i porobljavanje naroda. Hvala na odgovoru ako možete ikako pomoći?

Poštovani,
Ne postoji nigdje nikakav propis koji naređuje proizvođačima stavljanje bilo kojeg aditiva u hranu. Postoje samo propisi, koji ograničavaju količine i vrste aditiva za hranu. Proizvođači ih stavljaju zbog različitih razloga.
Tako vaš kalijev ferocijanid (E536) stavljaju radi sprječavanja zgrudnjavanja i ne može ga zamijeniti krupna sol. Uostalom, i puno soli je opasno za zdravlje. Puno je opasniji natrijev nitrit, ali bez njegovog dodatka raste opasnost od botulizma, pa je pitanje što je pametnije raditi sa šunkama, salamama,kobasama ili nekim sirevima. Stradati zbog botulizma ili izazvati npr. “hot dog” glavobolju u djece ljubitelja hrenovki?
Ni jedno ni drugo! Da bi se postiglo zadovoljavajuće stanje nužno je poboljšati nadzor nad proizvodima u smislu poštivanja vrlo jasnih propisa, ali za to nema dovoljno financijskih sredstava. Ne može se niti bez aditiva, ali treba poštivati europske propise (oni su danas i naši propisi) koliko i kada ih se smije dodavati u koju hranu. Nemojte samo podleći histeriji New Age pokreta, koji bi se htio na tom području vratiti nekoliko stotina godina unatrag.
To bi donijelo goleme štete ljudima. Pokušajte potražiti na internetu što je to “Vatra sv. Antuna” i sve će vam biti jasno. Pogledajte i tekstove na www.otrovno.com.